Voor sommige links naar producten en partners op deze website krijgen wij een affiliate commissie.
De aankomende zomervakantie is een belangrijke periode voor KLM. Veel Nederlanders gaan dan op vakantie met het vliegtuig. Deze zomer vliegt KLM naar 161 bestemmingen wereldwijd. De stoelcapaciteit is 4% hoger dan vorig jaar. Populaire bestemmingen liggen vooral in Zuid-Europa en Noord-Amerika. Voor sommige KLM bestemmingen gaan de frequenties ook omhoog.
Zomervakantie
Deze week was de laatste schoolweek voor de scholieren in het zuiden van het land. En de andere regio’s volgen binnenkort. De eerste Nederlanders vertrekken dus snel op vakantie. En KLM maakt zich klaar voor het vervoeren van 6,4 miljoen passagiers in juli en augustus. Daarbij biedt de Nederlandse home carrier 4% meer stoelcapaciteit dan vorig jaar. De Airbus A321neo speelt daarin een belangrijke rol.
Zes nieuwe routes
KLM biedt dit zomerseizoen zes nieuwe routes aan. Intercontinentaal gaat het om San Diego, Georgetown (Guyana) en Hyderabad (vanaf september). In Europa komen Ljubljana, Exeter en Biarritz erbij. San Diego, Biarritz en Ljubljana blijken volgens KLM al populair. De zomervakantie begint overigens al met een piek. Dit weekend (4-6 juli) reizen naar verwachting zo’n 330.000 passagiers met KLM.
Andere populaire bestemmingen zijn Londen, Rome en Berlijn in Europa. Voor verre reizen kiezen KLM passagiers vooral voor Tokyo, New York en Kaapstad. Ook het eiland Curaçao blijft een populaire zomerbestemming.

Hogere frequenties
Deze zomervakantie krijgen ook diverse bestaande routes hogere frequenties. Denk onder meer aan Las Vegas, Kaapstad, Osaka en Tokyo. Maar ook Porto, Barcelona, Split en Milaan Linate (vluchten naar Milaan Malpensa worden niet meer aangeboden). Hieronder een overzicht van de aangepaste KLM frequenties.
| Netwerk | Bestemming | Frequentie |
| Europa | Belfast | 2x per week |
| Porto | 4x per dag | |
| Barcelona | 1x per dag extra | |
| Split | 2x per dag | |
| Krakau en Poznan | 1x per dag extra | |
| Intercontinentaal | Tanzania | 7x per week |
| Las Vegas | 7x per week | |
| Osaka | 5x per week | |
| Tokyo Narita | 1x per week extra | |
| Edmonton | 6x per week | |
| Kaapstad | 2x per week extra (vanaf oktober) | |
| Curaçao | 1x per week extra (vanaf oktober) |
Bron foto’s: KLM






Geef een reactie