InsideFlyer Café

Mooie reis hoor! Wat voor kaartje heb je voor je Amtrak trein gekocht? Een ligplaats?

Ik zou graag eens de Amtrak Southwest Chief willen rijden, Los Angeles- New Mexico- Kansas naar Chicago of de Sunset Limited van Los Angeles via Phoenix en Houston naar New Orleans vanwege het ruige, dorre, woestijn en berglandschap. Maar omdat ik alleen in de zomer lang genoeg op reis kan om er goed de tijd voor te nemen, komt het er eigenlijk niet van. Ik vind het daar dan te warm met dagelijkse temperaturen van 40 tot 45 graden in de schaduw. Een paar dagen Las Vegas in juli vond ik al afzien.
 
Net terug uit Istanbul en gebruik gemaakt van de nieuwe luchthaven die enkele weken terug geopend is. Daarbij vielen me een aantal dingen op; ten eerste dat er nog veel gebouwd werd, maar dat de terminal echt enórm is. Brede hoge gangen, veel lichtinval en mooie ronde vormen, alles lijkt voorbereid op de komst van het 3 dubbele aan reizigers ten opzichte van nu. Bij grenscontrole waren er zo veel balies open bv, dat er steeds maar 1 of 2 mensen per balie staan te wachten.

Negatief is er ook een en ander aan te merken, ten eerste de bereikbaarheid. De metrolijn erheen uit de stad wordt pas volgend jaar opgeleverd en nu ben je aangewezen op een taxi of bus. De buskaarten kunnen alleen met bankbiljetten tot 50 Lire worden gekocht uit de automaten, en het geldautomaat stond 5 roltrappen verderop in de aankomst hal, en rekende een belachelijke koersopslag per transaktie. De luchthaven ligt ongeveer 40 kilometer buiten de stad. De eerste 30 km gaan voortvarend over een snelweg door een bos, maar daarna begint het aanschuiven in de file. Ik heb 1 uur en 45 minuten over het traject van die 40 kilometer gedaan. Waarbij de laatste 5km om de stad in te komen meer dan een uur hadden gekost op vrijdagmiddag, alles stond vast over 8 rijbanen. Bus of taxi maakt dus qua reistijd niks uit.

Bij aankomst werd er omgereoepen dat het druk was op de luchthaven, en we daarom 100 km ervoor rondjes bleven vliegen. Dit duurde 50 minuten en ik heb 8 keer hetzelfde dorpje onder me zien langskomen. Bij vertrek werden we aan de kop van de baan aan de kant gezet om eveneens ivm drukte eerst minstens 15 andere vliegtuigen de lucht in te zien gaan. Na 40 minuten waren wij aan de beurt. Zal dit laatste een stukje gewenning moeten zijn voor de verkeersleiding, of iets wat daar gewoon normaal is?
Vloog je met TK? Ik heb deze luchthaven het afgelopen jaar vier keer aangedaan zonder enige vertraging. Misschien vanwege TK, hun thuishaven.
 
Zojuist bij TK award ticket geboekt...vreemde was dat business goedkoper was dan economy....moest haast met Pegasus terugkeren vanuit Manamah...maar hierdoor...dus toch niet ;) Gisteravond lukte het niet, nu gelukkig wel.

AMS - IST - BAH retour voor 49000 miles + 240 euro toeslag, alles in BC. AMS - IST in lie flat a330, IST - BAH in A321. Nieuw vliegveld + nieuwe lounges proberen (4 uur overstap op de heenweg)...perfecte tijd om terug te vliegen (5 uur 's ochtends) en dan om 1 uur 's middags aan te komen...ja, mooie deal!
Had ook meer dan 4 uur op IST. Mooi geworden hoor die nieuwe terminal. De lounges hebben suites. Kreeg geen toegang tot een suite omdat ik een te korte doorvlucht had, terwijl ik toch 5u moest wachten. Maar verder prima genoten van de lounge en de terminal.
 
Maar ik kwam in dit cafe eigenlijk voor een FTU. Is iemand daar de laatste tijd wel eens bij geweest? Ik heb leuke herinneringen aan FTU Oslo een paar jaar terug. Een redelijk grote en leuke Nederlandse groep hadden we toen.
 
Ja ik vloog TK, er zal vast wel een goede reden geweest zijn om ons toestel aan de kop van de baan op een soort zijspoor te zetten, maar toch voelt dat irritant als je de rest langs ziet rijden en opstijgen. Vond je niet dat je erg ver moet lopen in de terminal op IST? En niet vanaf de luchthaven de stad ingegaan?
 
Mooie reis hoor! Wat voor kaartje heb je voor je Amtrak trein gekocht? Een ligplaats?

Ik zou graag eens de Amtrak Southwest Chief willen rijden, Los Angeles- New Mexico- Kansas naar Chicago of de Sunset Limited van Los Angeles via Phoenix en Houston naar New Orleans vanwege het ruige, dorre, woestijn en berglandschap. Maar omdat ik alleen in de zomer lang genoeg op reis kan om er goed de tijd voor te nemen, komt het er eigenlijk niet van. Ik vind het daar dan te warm met dagelijkse temperaturen van 40 tot 45 graden in de schaduw. Een paar dagen Las Vegas in juli vond ik al afzien.

Ja, ik heb een roommette gereserveerd. Alle maaltijden zijn dan inbegrepen. Het is iets van 40 uur van SF naar Denver en op een zitplaats is me dat net teveel. Al die amtrak routes spreken me aan, langs de westkust schijnt ook heel mooi te zijn. Ga ik ooit ook nog eens doen, hoop ik.

Heel leuk om dit te kunnen combineren met mijn andere - ietwat minder milieuvriendelijke - hobby .. vliegen.

De onderdelen van te trip beginnen mooi in elkaar te vallen. Vrijdags overdag vliegen RTM-JFK (via LCY, BA1), in de avond naar een Broadway show. Zaterdagochtend JFK-SFO, zaterdagmiddag baseball (giants - mets). Zaterdag avond musical (Hamilton). Zondagochtend tot maandagavond in de trein. Dinsdag dagje hiken in de buurt van Denver. Dinsdagavond via London (747 upperdeck!) weer terug.

Dat is de planning in ieder geval. We zullen zien of alles op tijd vliegt..
 
Ja ik vloog TK, er zal vast wel een goede reden geweest zijn om ons toestel aan de kop van de baan op een soort zijspoor te zetten, maar toch voelt dat irritant als je de rest langs ziet rijden en opstijgen. Vond je niet dat je erg ver moet lopen in de terminal op IST? En niet vanaf de luchthaven de stad ingegaan?
Ja, het was zeker een stuk lopen vanaf de pier naar het binnenste van de terminal. Ik ben niet naar buiten gegaan, wilde zeker weten dat ik weg kwam en even ontspannen in de nieuwe lounges.
 
Mooie oplossing voor alle riemdragers,,, Riem van rubber en kunststof. Scheelt weer bij de check!
 

Bijlagen

  • 20190407_232847.jpg
    20190407_232847.jpg
    5,3 MB · Weergaven: 23
Wij vliegen de eerste vlucht met 787-10 vanaf Cur naar Ams.
Seat Guru vind 5 K een slechte plaats, maar geeft geen uitleg.
Is dat een stoel zonder raam of zoiets.
 
Laatst bewerkt:
Seat (5A) was missing a window, which was a big bummer. Avoid 5K for the same reason if you want a window seat.

Vond ik in een verslagje elders.
 
De bodyscanners in AMS geven soms al een waarschuwing als je broekzakken een beetje dubbelgevouwen zitten. Met zo'n riem nooit gehad?
Ja zelfs een zakdoek in je zak dan moet je al gefouilleerd worden. Ligt er wel aan welke scanner. die bodyscanner waar je tegen een muur staat met je handen omlaag is een rotding. Daar doe ik echt mijn riem wel af.
 
Nou weet ik weer waarom ik Duitse vliegvelden mijdt. Jezus, wat is die security controle altijd langzaam en inefficiënt!
 
Terug
Top