Voor sommige links naar producten en partners op deze website krijgen wij een affiliate commissie.
Trans-Atlantische routes zorgen doorgaans voor een belangrijk aandeel van de omzet van Europese airlines. Met alle onzekerheid in de Verenigde Staten op dit moment staat de load factor echter onder druk. Diverse airlines besloten al hun dienstregeling aan te passen. Brussels Airlines gaat binnenkort ook minder vaak de oceaan over, vanaf volgend jaar gaat de frequentie van de vluchten naar New York namelijk omlaag.
Reizen naar de VS minder in trek
Er heerst op het moment veel onduidelijkheid over allerlei regels en richtlijnen in de Verenigde Staten. Dat geldt niet alleen voor de importheffingen, maar ook voor sommige reizigers. In de media lazen we de afgelopen maanden allerlei verhalen over lange rijen voor de paspoortcontroles door extra checks en ondervragingen. Mijn eigen ervaring met recente reizen naar de VS is overigens wat dat betreft prima. Zowel met de auto als met het vliegtuig was de grenspassage niet veel anders dan voorheen.
Alle onzekerheid in de VS heeft ook een effect op het aantal reizigers. Zowel het binnenlandse als het buitenlandse toerisme zou hieronder te lijden hebben. Diverse instanties melden dat de VS dit jaar waarschijnlijk minder geld zal verdienen aan toeristen. New York zou zelfs tot 20% minder reizigers ontvangen dan normaal.

Brussels Airlines minder naar JFK
Ook Brussels Airlines doet aanpassingen in de New York dienstregeling voor volgend jaar. Het gaat om het eerste kwartaal van 2026, dit is nog de winterdienstregeling. Op de route Brussels Airport (BRU) naar New York (JFK) gaat de frequentie van vijf keer per week naar viermaal per week. Het gaat in eerste instantie om de periode van 17 januari tot 5 februari 2026. En tussen 6 en 13 februari gaat de frequentie zelfs naar slechts driemaal per week.
De Star Alliance maatschappij zet op deze route een Airbus A330-300 in. De heenvlucht (SN501) vertrekt doorgaans om 10.35 uur vanuit Brussel en komt om 13.20 uur (lokale tijd) aan in New York. De terugvlucht (SN502) gaat om 18.25 uur (lokale tijd) en komt de volgende ochtend om 7.40 uur aan in Brussel.

Bron foto’s: Brussels Airlines
Bron foto New York: InsideFlyer






Geef een reactie