Franse luchtverkeersleiders dreigen in september te staken1 min leestijd

Voor sommige links naar producten en partners op deze website krijgen wij een affiliate commissie.

Omwille van een hoger salaris en betere arbeidsomstandigheden dreigen de Franse luchtverkeersleiders op 18 september a.s. te staken. Begin juli en ook drie jaar geleden lagen de Franse luchtverkeersleiders het werk neer.

Staking Franse luchtverkeersleiders

De staking van begin juli had grote gevolgen voor de passagiers. Zo misten velen hun vlucht omdat deze geannuleerd waren. Dit was dus geen goed begin van de zomervakantie. Als de luchtverkeersleiders gaan staken betekent dat simpelweg dat vliegtuigen niet kunnen opstijgen en landen. Dat zal dus ook op 18 september grote gevolgen hebben voor zowel de passagiers als de luchtvaartmaatschappijen. Zo ook low-costmaatschappij Ryanair. CEO O’Leary heeft al meerdere malen kritiek geleverd op de Franse stakingen. Zo mocht de voorzitster van de Europese Commissie Ursula Von Der Leyen van hem wel vetrekken. Dit omdat zij niets zou doen om de stakingen tegen te gaan.

Boeing 787-9 Air France
De Franse luchtverkeersleiders dreigen binnenkort weer te staken. (Foto: Air France)

Dat de Franse luchtverkeersleiders gaan staken op 18 september is nog niet zeker. Echte zit er wel een grote kans in dat deze staking door zal gaan.

Betere arbeidsvoorwaarden

SNCTA is de grootste vakbond in Frankrijk die opkomt voor de luchtverkeersleiders. De bond heeft al meerdere malen aangedrongen voor hogere salarissen en betere arbeidsomstandigheden. Echter is daar tot nu toe nog geen gehoor opgegeven. Hierdoor zullende luchtverkeersleiders dus hoogstwaarschijnlijk op 18 september weer gaan staken.

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *