American Express (Green Card, Gold Card, etc.)

Wat is nu de beste tactiek? Ik heb momenteel amex platinum en nu ong 124.000 punten erop staan. Ik heb de kaart in februari denk ik ongeveer genomen (toen met die 170k bonus voor het eerst). Die eerste helft van de punten krijg ik in de 7e maand (?) dus waarschijnlijk is dat al na 1 juli dan.. Ik had speciaal voor de normale amex kaart gekozen vanwege de flexibiliteit. KLM is niet altijd de maatschappij die vliegt waar ik heen wil of voor de beste prijs. Ik heb wel het idee dat als ik mijn punten ooit ga inleveren dit bij FB is of Krisflyer. Dat waren toch wel een beetje de twee met de beste aanbiedingen? Doel is om ooit longhaul BC te vliegen. Heeft de Amex kaart überhaupt nog wel zin op deze manier? 2:1 vind ik wel echt een bizar slechte conversie. Zijn er naast KLM en Krisflyer nog meer maatschappij die vaak goede promo's hebben?
 
Er zit inderdaad nog wel waarde in transfers naar BA en SQ. Maar of ik nu nog een nieuwe kaart zou aanvragen? Nee. Tegen de tijd dat je 100% van je bonus hebt, ben je minimaal 13 maanden verder, en wie weet hoe de transfer ratios er dan uitzien. Als er nog meer onaangekondigde wijzigingen komen zoals bij CX, blijft er van die “hoogste bonus ooit” weinig over.

Ik zou op dit moment ook geen vrienden meer aanraden om nog een kaart te nemen, terwijl ik dat sinds 2021 steeds heb gedaan, vóor de grote referral bonus tijden. Heb je nog punten liggen, dan kun je er nu nog waarde uit halen, maar hoe dat er over een jaar uitziet is maar de vraag. Alleen als je de andere perks zoals Privium, hotel status en misschien nog de Dining for 2 als waardevol ziet en echt gebruik ervan maakt, is het nog waard een Platinum kaart aan te vragen imho.
 
Het is inderdaad vandaag aangepast naar 3:1.
60% waardeverlies, zonder enige aankondiging, zelfs niet in de meldingen tab op de transferpagina zelf. Als niemand hier dat kleine advies had opgemerkt, hadden we waarschijnlijk geen idee gehad wat er gebeurd is. Dat er ooit een aanpassing zou komen, prima, maar dit zo doorvoeren is echt schandalig. En ik had nog verwacht dat er met de nieuwe country manager juist verbeteringen zouden komen...

Zoals ik eerder zei: Voor iedereen die er nu mee wil beginnen, neem de kaart nog voor de benefits/coupons, dan kan het mits je ze goed gebruikt, nog net de moeite waard zijn. Maar alléen om punten te sparen? Absoluut niet. €780 betalen om 1 MR/€ te verdienen en vervolgens de helft of 2/3 van de waarde verliezen bij het overzetten… lol. Zelfs met absurde referralbonussen van 120-170k stelt het weinig meer voor. En als je dit nog willens en wetens aan vrienden of familie probeert te verkopen, dan neem je het zelf ook niet echt serieus.
 
American Express houdt momenteel een onderzoek onder kaarthouders over tevredenheid met de kaart. Ik weet niet of andere "leden" dit ook hebben ontvangen, maar een goed moment om je onvrede te uiten. Of er wat mee gebeurt?
 
American Express houdt momenteel een onderzoek onder kaarthouders over tevredenheid met de kaart. Ik weet niet of andere "leden" dit ook hebben ontvangen, maar een goed moment om je onvrede te uiten. Of er wat mee gebeurt?
Ik heb tijdens al mijn contactmomenten mijn ontevredenheid kenbaar gemaakt. daar is ook niets mee gedaan. Nu moeten ze maar voelen. Heb mijn amex platinum opgezegd.
Fijn dat tegelijkertijd revolut nieuwe voordelen heeft togevoegd!
 
Ik heb tijdens al mijn contactmomenten mijn ontevredenheid kenbaar gemaakt. daar is ook niets meJa, mijn ervaring is ook dat Amex vooral hardhorend ise gedaan. Nu moeten ze maar voelen. Heb mijn amex platinum opgezegd.
Fijn dat tegelijkertijd revolut nieuwe voordelen heeft togevoegd!
Mijn ervaring is ook dat Amex vooral hardhorend is - dat konden ze zich veroorloven bij het gebrek aan concurrentie - met de komst van Revolut verandert dat misschien, maar het kan ook zijn dat ze doof blijven...
 
Vandaag al mijn MR punten omgezet. Account is leeg!
Autohuur kan overigens bij Sixt gewoon met Revolut voldaan worden!
 
Prepaid wsl wel, maar hoe zit het dan met de borg, of blokkeren ze gewoon een bedrag?
het kan wel, zolang je het saldo maar hebt. Maar er zijn waarschijnlijk ook verhuurders die het weigeren. Je leest er online ook heel verschillende meldingen over.
Online lees je ook dat het terugstorten van de borg soms lang duurt. Het is natuurlijk geen reservering die ze enkel maar hoeven op te heffen.
 
Vandaag al mijn MR punten omgezet. Account is leeg!
Ik ben dat ook van plan. Maar heb 'weinig ervaring' nog met het gebruik van punten, behalve Flying Blue, de kans is in mijn beleving ook het grootst dat ik met KLM een volgende grotere reis ga maken, al dan niet icm de promo rewards. Of is het beter om het naar Krisflyer over te zetten? Ik vind daar nooit deals, terwijl de FlyingBlue promo's altijd wel toegankelijke keuzes biedt.
Met andere woorden is mijn vraag dus eigenlijk: naar welk programma kan ik ze het beste overzetten?
 
Je hebt nog even. Al een specifieke bestemming in gedachten voor de zomer of herfst? Bij FB staan ze veilig tot je een leuke promo tegenkomt.
 
Weet iemand hoe het zit met de referralactie en ondertussen downgraden? Ik heb nu een Platinum card, maar wil die binnen nu en een paar weken downgraden. Nu heb ik toevallig iemand die ik kan referren voor Platinum en overdracht punten duurt tot 10 weken. Voorwaarden stellen dat “kaart(account)” actief dient te zijn op moment van overdracht, maar kan hier niet uit concluderen of ik op moment van overdracht nog een Platinumkaart moet hebben of dat elke kaart - zolang ik er maar een heb - voldoende is. Iemand ervaring mee?
 
Weet iemand hoe het zit met de referralactie en ondertussen downgraden? Ik heb nu een Platinum card, maar wil die binnen nu en een paar weken downgraden. Nu heb ik toevallig iemand die ik kan referren voor Platinum en overdracht punten duurt tot 10 weken. Voorwaarden stellen dat “kaart(account)” actief dient te zijn op moment van overdracht, maar kan hier niet uit concluderen of ik op moment van overdracht nog een Platinumkaart moet hebben of dat elke kaart - zolang ik er maar een heb - voldoende is. Iemand ervaring mee?

Moet kunnen, ik had mijn Flying Blue kaart opgezegd een kreeg toen opeens ook een verassende ref bonus binnen 2 dagen voordat de kaart zou verlopen.
(natuurlijk niet zonder risico)
 
Nu een cashback bij KLM van 10% tot wel 300EUR
Zou dit ook gelden voor reward tickets, staat niks over
 

Bijlagen

  • 642E1657-4223-4F53-9A4D-B88FC93E16A6_4_5005_c.jpeg
    642E1657-4223-4F53-9A4D-B88FC93E16A6_4_5005_c.jpeg
    88,3 KB · Weergaven: 24
Ja dacht ik ook gelijk, dan is het nog leuk!?

Edit; oh max. 10% :-(

Een half jaar geleden was het nog 20% dus ik zat daarop te wachten.

Maar ook hier weer een devaluatie, van 20 naar 10%.
Enige verschil is dat het 6 maanden terug alleen op KLM Holidays was en nu ook op normale tickets.

Erg jammer weer dit.
 

Bijlagen

  • WhatsApp Image 2026-05-19 at 16.36.37.jpeg
    WhatsApp Image 2026-05-19 at 16.36.37.jpeg
    162,2 KB · Weergaven: 17
  • WhatsApp Image 2026-05-19 at 16.36.14.jpeg
    WhatsApp Image 2026-05-19 at 16.36.14.jpeg
    176,2 KB · Weergaven: 15
Ik heb nu een referral link, maar als men deze volgt krijg je de melding "link is verlopen". Iemand enig idee hoe dat kan? Ik genereer de mail vers uit mn memberaccount, it niet over het maximum verdiende heen, en op meerdere devices en cookies cleard etc gedaan.

Ik heb precies hetzelfde probleem, iemand tips om dit z.s.m. op te lossen aangezien de actieperiode nog net zo lang meer is?
 
Terug
Top