Na een reistijd van circa 5,5 uur, door wegwerkzaamheden en vakantie drukte aangekomen op de luchthaven in Frankfurt.
Snel naar de check-in balie om onze boardingspass op te halen. Wat was ik blij dat ik businessclass vloog en direct aan de beurt was.. De economy line stond ver, maar dan ook ver buiten de lijnen die opgezet waren. De vlucht zat ook vol.
Nadat wij onze boardingpassen opgehaald hadden, wachtte het volgend station, de Douane. Ze hebben op Frankfurt businessclass en first class douane lines, waardoor je daar ook snel door heen bent. Uiteraard werdt ik door de bodyscan uitgekozen en moest ik een full body search ondergaan, deze man ging verder dan ik ooit heb meegemaakt, hij ging met zijn hand mijn boxer in - Nee, hij pakte hem niet beet - beetje vreemd vond ik het wel.
Nu is het tijd om de Air canada lounge op te zoeken. Deze bevond zich vlak naast de gate waarvan wij vertrekte (B42). De lounge heeft uitzicht op de startbaan en is erg ruim en rustig. Het eten is er prima, beschikt over ren grote fruitbar en groot assortiment aan dranken.
Uiteraard wilde ik mij even opfrissen na een reis van 5,5 uur in de auto. De badkamers zijn ook erg luxe en voorzien van alle gemakken, alleen de hairstyling ontbrak.
19:00 uur, tijd om de lounge te verlaten en naar de gate te gaan. Hoewel boarden om 18:30 begon, stond er een hele lange rij, deze konden wij gelukkig omzeilen doordat je priority boarding hebt.
Aan boord van de TAN 787-8, de businessclass was vol. Het serveren van een welkomstdrankje ging vrij vlot en vlak daarna kregen wij de welbekende krant aangeboden.
Het vliegtuig vertrok op tijd. Nadat we de take-off hadden gehad konden we gebruik maken van het inflight system. Echter, viel deze na korte tijd al uit en duurde het zon 20minuten voordat wij er weer gebruik van konden gaan maken. Op het moment van storing, had ik mijn stoel in een onmogelijke positie voor een foto, geloof me, die 20 minuten waren niet fijn.
Het duurde ruim een uur, voordat we weer wat te drinken aangeboden kregen en kregen daarbij ook ons eten. Geen keuzes, eten wat er geserveerd wordt.
Na ruim 1u 45m vliegen werdt er nog koffie geserveerd, om daarna de cabine voor te bereiden op de landing.
De landing verliep niet geheel normaal, doordat wij door onweersbuien heen moesten landen, dit zorgde voor enige turbelentie en een harde landing. Het taxien naar de gate duurde ongeveer 5 minuten.