Voor sommige links naar producten en partners op deze website krijgen wij een affiliate commissie.
Hotelketen citizenM gaat binnenkort op in het Amerikaanse Marriott imperium. Het Nederlandse hotelmerk heeft met een groot aantal hotelopeningen de afgelopen jaren blijkbaar genoeg aandacht getrokken om nu voor bijna € 322 miljoen in Amerikaanse handen te komen. De keten heeft op dit moment 36 hotels in Europa, Noord-Amerika en Azië. Daar moeten de komende jaren zeker nog enkele hotels bijkomen.
Miljoenendeal voor Marriott
Dat citizenM nu onderdeel wordt van Marriott is een mooie opsteker voor het Nederlandse hotelmerk. Marriott wil met de toevoeging van citizenM het aanbod van zogenaamde lifestyle hotels uitbreiden. Het gaat in totaal om 36 reeds geopende locaties en nog 3 te openen hotels. De verwachting is echter dat er de komende 10 jaar nog veel meer vestigingen bijkomen. Met de toevoeging van citizenM zijn er straks maar liefst 37 merken onder de Marriott paraplu.
Marriott betaalt € 322 miljoen voor de overname van het merk en alle intellectuele eigendommen. Daar komt nog een ‘vergoeding’ overheen van een kleine € 100 miljoen als de hotels goed presteren in de komende jaren. Voor hotels die nog in aanbouw zijn wordt een slordige € 30 miljoen per jaar gereserveerd zolang ze nog niet af zijn.

Design en microtel in één
De hotelkamers van citizenM blinken misschien niet uit in hun afmeting, maar het ontwerp is slim en modern. En de lobby is vaak een museum op zich, met vele opvallende kunstwerken en bijzonder meubilair. Het hotel werkt regelmatig samen met lokale creatievelingen voor een unieke uitstraling. Verder is het ontbijt aan de prijzige kant, maar zeker wel de moeite waard voor een goede start van de dag.
Benieuwd naar onze ervingen met de hotels van citizenM? Check dan deze uitgebreide review over het citizenM Los Angeles Downtown Hotel. En check ook de review video op ons YouTube kanaal.
Marriott Bonvoy
Als citizenM onderdeel wordt van Marriott zullen gasten hoogstwaarschijnlijk ook gebruik kunnen maken van loyaliteitsprogramma Marriott Bonvoy. Het huidige betaalde citizenM Membership komt dan mogelijk te vervallen. Veel details zijn hier echter nog niet over bekend gemaakt.
Het mycitizenM+ Membership kost op dit moment € 100 per jaar. Met dit programma is het niet mogelijk om punten te sparen of een bepaald niveau te bereiken. Wel gelden de volgende voordelen voor de betalende leden:
- Standaard 15% korting op verblijven,
- Tot 30% korting tijdens sale promoties,
- Gratis late check-out tot 14.00 uur,
- Upgrade naar kamer met een beter uitzicht,
- 15% korting op eten en drinken (exclusief ontbijt) en vergaderruimtes,
- Gratis gebruikmaken van de co-working ruimtes (niet bij citizenM Taipei),
- Gegarandeerde kamerbeschikbaarheid tot 48 uur,
- Eerder toegang tot sale promoties.

Bron foto’s: InsideFlyer
Geef een reactie