Voor sommige links naar producten en partners op deze website krijgen wij een affiliate commissie.
Finnair staat aan de vooravond van een bijzondere uitbreiding van haar netwerk. Vanaf 25 oktober 2026 vliegt de Finse maatschappij dagelijks vanuit Helsinki naar Melbourne. De vlucht wordt uitgevoerd met een Airbus A350 en maakt onderweg een tussenstop in Bangkok. Het is de eerste keer dat Australië als bestemming in het eigen routenetwerk van Finnair verschijnt.
Dagelijks via Bangkok naar Melbourne
De nieuwe route wordt uitgevoerd als Helsinki-Bangkok-Melbourne. Vanuit Helsinki vliegt de Airbus A350 eerst naar Bangkok. Na een tussenstop vliegt hetzelfde toestel verder naar Melbourne.
Ook in tegenovergestelde richting wordt via Bangkok gevlogen. De dienstregeling is zo opgezet dat reizigers na aankomst in Helsinki kunnen overstappen op verschillende Europese vluchten van Finnair.
Ook alleen Bangkok naar Melbourne boeken
Een interessant detail is dat reizigers niet verplicht zijn om de volledige reis tussen Helsinki en Melbourne te boeken. Finnair mag ook losse tickets tussen Bangkok en Melbourne verkopen. Daardoor ontstaat een nieuwe optie voor reizigers die tussen Thailand en Australië vliegen. Voor Finnair is het tegelijkertijd een manier om extra passagiers mee te nemen op het lange traject naar Australië.
Airbus A350 met bijzondere AirLounge
Op de route wordt de Airbus A350 ingezet met Economy, Premium Economy en Business Class. Vooral de Business Class is opvallend. Finnair gebruikt haar bijzondere AirLounge-stoel, die niet op de traditionele manier achterover kan worden geklapt.
De stoel bestaat uit een vaste en ruime kuip waarin passagiers verschillende zitposities kunnen aannemen. Door het bedgedeelte uit te klappen ontstaat een volledig vlak slaapoppervlak. Het concept wijkt daarmee sterk af van vrijwel alle traditionele Business Class-stoelen.
Interessant voor reizigers met Avios
Ook voor milesverzamelaars is de nieuwe verbinding interessant. Finnair Plus gebruikt Avios als programmavaluta, waardoor de nieuwe route ook mogelijkheden biedt voor het boeken van rewardtickets.
Dat geldt niet alleen voor de volledige reis tussen Helsinki en Melbourne. Ook het afzonderlijke traject tussen Bangkok en Melbourne kan interessant zijn voor reizigers die Avios willen gebruiken voor een Business Class- of Premium Economy-ticket richting Australië.
Nieuwe optie vanuit Amsterdam
Voor Nederlandse reizigers kan de nieuwe verbinding eveneens interessant zijn. Finnair vliegt tussen Amsterdam en Helsinki, waardoor vanaf Schiphol via Helsinki en Bangkok naar Melbourne kan worden gereisd.
Met de nieuwe route ontstaat daarmee een extra mogelijkheid om vanuit Europa met één luchtvaartmaatschappij naar Australië te reizen. Tegelijkertijd krijgt Finnair met Melbourne een opvallende nieuwe bestemming binnen haar langeafstandsnetwerk.

93 0