Tariefregels

Joris

Newbie
Premium Member
Hallo allemaal,
Zou iemand mij kunnen helpen met tariefregels en wat je ermee kan doen.
Ik vond dit in de regels.

5 TRANSFERS PERMITTED IN EACH DIRECTION.
3 PERMITTED IN AREA 2 IN EACH DIRECTION
2 PERMITTED IN AREA 1 IN EACH DIRECTION.
FARE BREAK SURFACE SECTORS NOT PERMITTED AND EMBEDDED
SURFACE SECTORS PERMITTED ON THE FARE COMPONENT.
NOTE - TEXT BELOW NOT VALIDATED FOR AUTOPRICING.
UNLESS RESTRICTED BY ROUTING ATTACHED TO FARE
RECORDS.

Kan iemand uitleggen wat hiermee wordt bedoeld.
Alvast bedankt
 
Ik gebruik de tariefregels om te bepalen of er meer uit mijn ticket te halen is. Stel ik wil Flying Blue Gold halen met één trip, dan kijk ik naar de tariefregels en routingregels van het ticket om erachter te komen hoeveel ik de route kan 'oprekken'.

@WorldTraveller hoe rek jij te ticket dan precies op? Ik bedoel: zoek je zelf naar meer mogelijkheden voor dezelfde prijs op ota/ita matrix of boek je het ticket en belt dan de airline met de vraag "ik wil graag op x, y en z nog een overstap inplannen".
 
Ik bestudeer de tariefregels en routingregels, vervolgens kijk ik met ITA Matrix of ik mijn gewenste route kan reproduceren in ITA Matrix. Als het lukt en ik ben tevreden over de route en prijs, dan boek ik het meestal bij de luchtvaartmaatschappij zelf, maar een enkele keer moet het bij een OTA.

Je kan er soms leuke dingen uit halen. Bijvoorbeeld een ticket naar naar Los Angeles, heen via Mexico en terug via Canada. Bouw er stopovers in zodat je een multi-citytrip hebt op één ticket:)

@WorldTraveller En hoe zit het dan met het tarief? Blijft een tarief dan ongeveer gelijk of kost het ook meer omdat je meer vliegt (meer miles aflegt, meer stops maakt)? Want dan is je voordeel weer weg toch? Als het tarief (evenredig) meestijgt bij meer stopovers / tussenlandingen, dan snap ik de voorwaarde niet dat je maar maximaal een x aantal keer kunt overstappen binnen een ticket.
 
Heel simpel voorbeeld qua extra stopover: KLM en Air France vliegen beiden op Johannesburg. Vanwege yield management en bezettingsgraad kan het moment heel erg uitmaken of de directe vlucht vanaf Schiphol goedkoper is of degene met een overstap via Parijs (waarbij je dan uiteraard met Air France vliegt). Zit de directe vlucht vanaf Schiphol bijna vol en de vlucht via Parijs op 70%, dan gaat de directe vlucht qua prijs omhoog en degene met de extra stopover op Parijs omlaag, om die vlucht te vullen.
 
Terug
Top