Railsverbinding airport - city center

MollyMoon

Blue Tier
Hoi,

Ik vraag mij af of er een lijst is met Airports die een railsverbinding hebben met het stadscentrum.
Ik zoek citybreaks waarin ik met de trein naar centrum kan.

Reden:
- goedkoper dan taxi
- ik ben al een paar keer bedonderd door taxichauffeurs (Oostblok steden vooral)

als er geen lijst is kunnen jullie dan hieronder plaatsen de luchthavens waarvan jullie weten dat er een trein is?
 
Hi Molly, zelf heb ik van dezen gebruik gemaakt binnen Europa:

Sofia - Metro (20min)

Kopenhagen - Metro (20min)

Berlijn SFX - Trein (45min)

Athene - Metro (40min)

Rome FCO - Trein (30min)

Lissabon - Metro (15min)

Porto - Metro (20min)

Krakow - Trein (20min)

Barcelona BCN - Trein (25min)

Madrid - Metro (40min)

Valencia - Metro (20min)

Malaga - Trein (20min)

Manchester - Metro (20min)

Newcastle - Metro (20min)
 
Hoi,

Ik vraag mij af of er een lijst is met Airports die een railsverbinding hebben met het stadscentrum.
Ik zoek citybreaks waarin ik met de trein naar centrum kan.

Reden:
- goedkoper dan taxi
- ik ben al een paar keer bedonderd door taxichauffeurs (Oostblok steden vooral)

als er geen lijst is kunnen jullie dan hieronder plaatsen de luchthavens waarvan jullie weten dat er een trein is?

Er is een app, Rome2Rio, waarin je je vertrek en bestemming aan kunt geven, dan krijg je te zien wat een gangbare prijs voor een taxi is :)
 
Eigenlijk kan je beter kijken naar luchthavens waar geen railverbonden ov komt omdat die in de minderheid zijn. De grootste zijn Bucureşti, Beograd en Zagreb. Alle 3 zijn wel goed per bus aan te reizen al heb ik naar Bucureşti een paar keer een uur in de file gestaan wat niet bevorderlijk was voor mijn bloeddruk als de boardingtijd angstig dichtbij kwam.

Je kan ook nog verder onderscheid maken tussen airport expressen en reguliere treinen. Zo is de Fiumicino express veel duurder dan de reguliere stoptreinen rond Rome en is ie amper sneller. Dat geldt ook voor bv de CAT naar Schwechat in Wenen. Die kost ongeveer het 3 dubbele en is niet sneller dan de gewone Öbb treinen. Zo ook bv met de Arlanda express etc etc.
 
Je kunt ook naar landen kijken waar Uber gebruikt wordt. Voordeel daarvan is dat alles bijgehouden wordt, ratings belangrijk zijn en prijzen meestal lager dan normale taxi. Duurt de rit te lang, dan mail je support en is de trip gratis. :cool:

Keek paar jaar geleden veel "oplicht in het buitenland", geloof dat het een programma was op SBS en was altijd standaard dat je met taxi's zit te hannesen. Vooral in oostblok en zuid Europa.

Verder denk ik eigenlijk dat de meeste landen prima zijn. Vrijdag nog erg goede ervaring met een taxi in Genua (Italië), vroeg hoeveel het was voordat ik instapte en chauffeur zij €25 naar de stad. De meter gaf €28 aan bij aankomst maar hij stond erop dat ik niet meer dan €25 betaalde, zo kan het dus ook.

Nog een paar luchthavens waar dit jaar geweest ben met trein:
Trondheim
Londen Heathrow / City (en elk ander vliegveld in Londen).
Oslo
Dublin (trein nog in aanbouw, goede bus).
Zurich
Frankfurt
Southampton
Hamburg
Stuttgard
Cleremon-ferrand
Warschau (metro)
Parijs
Helsinki
 
Laatst bewerkt:
Er rijden niet overal treinen, maar, afgezien van New Delhi, ben ik nooit ergens geweest waar geen goedkope en comfortabele ov-verbinding met de stad was. Vaak zijn het wel bussen, maar daar vind ik weinig mis mee. Het is dan een afweging tussen tijd-geld.
 
Toch is het erg afhankelijk van naar welke stad je gaat. De pendelbus is soms stukken goedkoper dan de trein of sneller. En net zo luxe met WiFi en goede stoelen.

In Trondheim bijvoorbeeld prefereer ik de pendelbus boven de trein. Deze bus stopt op de belangrijkste plekken en bij de bekende hotels.
 
Terug
Top